• Jadłospis 14-25.10.2024r.

DATA

POSIŁKI

14.10.2024 r.

Ś - kawa z mlekiem, napój miodowo-cytrynowy, bułka kukurydziana z masłem, twarożek ze szczypiorkiem, rzodkiewka, owoc (laktoza)

O - zupa selerowa z makaronem, naleśniki z serem i musem truskawkowym, kompot.(jaja,laktoza,mąka, seler,truskawki)

P -  budyń śmietankowy z sokiem malinowym, wafel ryżowy, owoc (laktoza)

15.10.2024 r.

Ś – kasza manna na mleku, herbata owocowa, bułka wrocławska z masłem, owoc (mleko,jaja,mąka)

O - zupa prezydencka z ziemniakami, krokiety z mięsem, ketchup, papryka, seler naciowy, kompot(seler,pomidory,laktoza,mąka,jaja)

P – serek waniliowy Danio, biszkopcik, owoc.(laktoza, mąka,jaja)

16.10.2024r.

Ś -  herbata z cytryną, chleb mieszany z masłem, sałata, pomidor, szczypiorek, parówki drobiowe  na gorąco, ketchup, owoc (pomidor,mąka)

O - zupa ogórkowa z ziemniakami, pierogi z serem i cynamonem/pierogi z truskawkami, kompot.(laktoza, truskawki,mąka,jaja,cynamon)

P – sok pomarańczowy, bułka drożdżowa z jabłkiem, owoc.( mąka,jaja,laktoza)

17.10.2024r.

Ś - kakao, woda z cytryną, bułka kajzerka z masłem, filet z indyka pieczony, sałata, ogórek kiszony, owoc.( mleko,mąka,kakao)

O – kapuśniak z ziemniakami, kasza gryczana, gulasz mięsny, ogórek kiszony, kompot

P -  galaretka owocowa, biszkopcik, owoc (mąka, jaja)

18.10.2024

Ś - zacierki na mleku, herbata owocowa, chałka z masłem, owoc.(mleko,mąka,jaja)

O - barszcz biały z ziemniakami, racuchy drożdżowe, kompot (mąka,laktoza,jaja)

P - woda z cytryną, kaszka kus-kus z musem truskawkowym,owoc (truskawki)

Poniedziałek  21.10.2024r.

Ś-  kawa z mlekiem, woda z cytryną, bułka grahamka z masłem, pasta jajeczna, rzodkiewka, owoc (mleko,jaja,zboża)

O - zupa królewska z makaronem, ryż z prażonym jabłkiem i cynamonem, kompot.( cynamon,jaja,mąka,laktoza)

P – kisiel owocowy, herbatnik, owoc (mąka,jaja)

22.10.2024r.

Ś – płatki owsiane na mleku, woda z miodem i cytryną, rogal z kruszonką z masłem, owoc (mleko,jaja,mąka)

O – krupnik z kaszą jęczmienną, ziemniaki, pulpety drobiowe w sosie koperkowym, surówka z marchewki i pomarańczy, kompot (zboża,jaja,laktoza

P - sok jabłkowy, bułka drożdżowa z serem, owoc (mąka,jaja,laktoza)

23.10.2024r.

Ś -  herbata z cytryną, chleb mieszany z masłem, sałata, rzodkiew biała, parówka drobiowa na gorąco, ketchup, owoc (mąka,pomidor)

O – barszcz czerwony z ziemniakami, kartacze okraszone kiełbaską, papryka, marchew w słupku, kompot

P – jogurt owocowy, biszkopcik, owoc ( mąka,jaja,laktoza,)

24.10.2024r.

Ś - kakao, napój miodowo-cytrynowy, bułka kajzerka z masłem, szynka wieprzowa, sałata, pomidor, szczypiorek, owoc (mleko,kakao,mąka,pomidor)

O – zupa szpinakowa z ryżem, kasza kus-kus, pałka z kurczaka, fasolka szparagowa,  kompot.(laktoza)

P – sok pomarańczowy, drożdżówka, owoc ( mąka,jaja,laktoza)

25.10.2024r.

Ś – kasza manna na mleku, herbata owocowa, chałka z masłem, owoc.(mleko,jaja,mąka)

O – żurek z kiełbaską i jajkiem, łazanki z kapustą kiszoną, kompot (mąka,jaja)

P -  serek waniliowy Danio, herbatnik, owoc( mąka,jaja.laktoza)

Ponadto dzieci otrzymują do picia wodę niegazowaną która jest podawana w salach wg potrzeb.

UWAGA: zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w jadłospisie w przypadku kłopotów wynikających z dostawy produktów.

Intendent: Aneta Lewandowska