•

Gratulacje dla Julii Wyrzykowskiej, Patryka Grobelaka i Antoniego Galasa.

• brak danych
      • Sukcesy naszych uczniów w Mikołajkowym Turnieju Siatkowym

• Nasi uczniowie pod kierunkiem p. Tomasza Organy stanęli na podium zdobywając I, II i III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Siatkowej, który odbył się z Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borownie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Konkurs Znam Ptaki Polski

• Sukcesy w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych

• Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i Pani Lisińskiej za zajęcie II miejsca oraz wyróżnienia w V  Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Powiatu Częstochowskiego.

• Julia Wyrzykowska - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Olipmus

•

Julia Wyrzykowska została laureatką ogólnopolskiego konkursu Olimpus - sesja wiosenna 2024 w kategorii 🏆Matematyka 🏆

Gratulujemy💐

• Sukcesy taneczne naszych dziewczyn

• Na szkolną półkę z pucharami trafiły kolejne statuetki z dziedziny tańca. Uczennice ze szkolnego koła tanecznego wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Tanecznym w Częstochowie pt. „Tanecznym krokiem do lata”.
        Nauka poprzez zabawę w klasach młodszych, a ciężka praca w klasach starszych, zaowocowała III miejscem w kategorii klas I-III oraz I miejscem w kategorii klas IV-VI. GRATULUJEMY!!! 💐
        Reprezentantki klas 4-6: Iza Bińczyk, Michasia Gałkowska, Martynka Sznober, Maja Janikowska, Hania Świąć, Marcelina Mercik.
        Reprezentantki klas 1-3: Natalka Bąbelewska, Lilianna Zyszczak, Nikola Burzyńska, Magda Zakrzewska, Maja Szulc, Lenka Kreczmer, Ada Urbańska, Iga Służałek, Karolinka Nawrot, Nel Wojtasik.
        Opiekun koła tanecznego: pani Paulina Lisińska

• Czwórbój - mistrzostwa powiatu

• 🏆4 miejsce indywidualnie Michał Juszczyk
        🏆4 miejsce drużynowo Michał Juszczyk, Szymon Sobczyk, Oliwier Wawszczak, Filip Puchała, Antek Pożarlik, Wojtek Stefański.
        Opieka pan Tomasz Organa

Gratulujemy.

• Igrzyska Dzieci Powiatu Częstochowskiego w trójboju lekkoatletycznym

• 1 miejsce 🏆indywidualnie:  Olivier Turek

4 miejsce 🏆Dziewczęta: Hanna Świąć, Julka Kaniowska, Natalia Ściubidło, Klaudia Grobelak

3 miejsce 🏆Chłopcy: Jan Koćwin, Mateusz Borkowski, Oliwier Turek, Michał Filipiak, Hubert Juszczyk

• Julia Wyrzykowska - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego

• Julia Wyrzykowska na uroczystości wręczenia zaświadczenia Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Gratulujemy!

• Uczniowie ZSP w Mykanowie na podium Konkursu Wiedzy o sejmie RP

• 17 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Wołyńskiej  Brygady Kawalerii w Starym Kocinie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie RP zorganizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu oraz z inicjatywy posła na Sejm RP Lidii Burzyńskiej. Konkurs dotyczył wiedzy z zakresu trybu ustawodawczego; zasad i trybu powoływania: posłów, senatorów, Prezydenta RP; zadań i funkcji Sejmu i Senatu oraz wiedzy o współczesnym Sejmie.  Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie klasy VII - Julia Wyrzykowska i Alan Zych oraz  klasy VIII - Ksawery Kłudka i Oskar Ligudziński, a nauczycielem przygotowującym uczniów do konkursu była p. Ewa Soboniak. O palmę pierwszeństwa rywalizowali Ksawery Kłudka oraz Alan Zych. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Ksawery Kłudka. Julii Wyrzykowskiej przypadło trzecie miejsce. Nagrodami dla wszystkich 34. uczestników konkursu jest wycieczka do Sejmu, którą zaplanowano na 11 września 2024 roku.

Gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy niezapomnianych wrażeń z pobytu w Sejmie RP.

• Sukces Oskara Ligudzińskiego

• Oskar Ligudziński, uczeń klasy ósmej. Zdobywca II miejsca w XIII Powiatowym Konkursie Poezji Śpiewanej i Recytowanej.

Gratulacje 💐🥇

Opiekun ucznia pani Marta Wrona

• Sukcesy uczennic w II Gminnym Przeglądzie Piosenki Wiosennej"

• Serdeczne gratulacje dla wszystkich naszych uczennic, które wzięły udział w ,,II Gminnym Przeglądzie Piosenki Wiosennej”.

W kategorii klas 1-3, 🏆II miejsce zajęła Iga Służałek, uczennica klasy pierwszej.
        W kategorii klas 7-8, 🏆I miejsce zajęła Maja Koćwin, uczennica klasy siódmej.

Życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

• Sukcesy sportowe naszych uczniów

• Uczniowie naszej szkoły zakończyli sezon biegów przełajowych z bardzo dobrymi wynikami. We wrześniu i październiku reprezentowali szkołę w "Drużynowych Biegach Przełajowych"  - dziewczynki klasa 4-6 zdobyły III miejsce (Urbańska Emilia, Urbańska Patrycja, Janikowska Maja, Smela Julia, Kaniowska Julia, Ściubidło Natalia). Indywidualnie Daria Mordal zajęła 5 miejsce na 92 startujące zawodniczki, a Oskar Ligudziński zajął 3 miejsce na 85 startujących zawodników. W "Sztafetowych Biegach Przełajowych" dziewczyny z klas 7-8 zajęły III miejsce (Daria Mordal, Marysia Ziarkowska, Maja Janeczek, Zuzia Kipigroch, Emilka Świąć, Beata Pluta) i awansowały do zawodów rejonowych (półfinały wojewódzkie)gdzie zajęły 6 miejsce.
        W rozegranych 18 października zawodach: "II Lemański Bieg Przełajowy Batalionów Chłopskich" uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
        - kategoria klas 7-8 dziewczyny: I miejsce Daria Mordal,
        - kategoria klas 7-8 chłopcy: I miejsce Oskar Ligudziński, II miejsce Łukasz Drej,
        - kategoria klas 4-6 dziewczyny: III miejsce Maja Janikowska.
        W tych wszystkich biegach uczestniczyło i wspierało swoje koleżanki i kolegów liczne grono szkolnych biegaczy nie wymienionych wyżej w składzie:
        Pożarlik Antek, Puchała Filip, Borkowski Mateusz, Wawszczak Oliwier, Szymon Sobczyk, Koćwin Maja, Bińkowski Borys, Mazur Sergiusz, Kłudka Ksawery, Kruszewski Michał.
        Dziękujemy uczniom i rodzicom wymienionych uczniów. Życzymy dalszych sukcesów.

• Sukcesy w tenisie stołowym

• III m. w Igrzyskach Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym

• Nagrody dla wyróżniających się uczniów

• 10 listopada 2024r.  odbyło się wręczenie Nagród Wójta Gminy Mykanów dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe lub artystyczne. Oto nagrodzeni uczniowie naszej szkoły: