• Dzień Edukacji Narodowej

• Pasowanie Pierwszaków przygotowanie uczniów: panie Mariola Witczak i Beata Kaszuwara.

Akademia w wykonaniu uczniów klasy 5a 5b i 4 pod kierunkiem pani Katarzyny Noszczyk.

Oprawa muzyczna pani Marta Wrona

• Techniczny Omnibusek

• Zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 1-3 przeznaczone są  nie tylko dla dzieci szczególnie uzdolnionych ale również dla takich które wykazują zainteresowania  techniczne. Dzieci realizują się w  różnych zabawowych działaniach technicznych – manipulacyjnych, konstrukcyjnych czy też badawczych. Nasi najmłodsi uczniowie budują modele z klocków Lego, wykonują eksperymenty z magnesami i programują trasy dla robotów Photon. Techniczny Omnibusek cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

• Kreatywne kanapeczki

• Dziś na kole kulinarnym przyrządzaliśmy kreatywne kanapeczki. Mówi się, że jemy oczami więc warto zadbać aby nasze dania były nie tylko smaczne, ale też ładne. No i okazuje się, że gusta kulinarne są czasem nietypowe: może komuś smakuje pomidor z nutellą?

• Światowy Dzień Drzewa

• Klasa 2 świętowała dzisiaj Światowy Dzień Drzewa Z tej okazji przygotowali plakaty z charakterystycznymi drzewami iglastymi i liściastymi , które występują w Polsce. Wymienili się ciekawostkami na temat tych drzew, dyskutowali na temat ważności drzew w przyrodzie oraz oglądali przyniesione przez kolegów i koleżanki liście, kasztany, żołędzie i szyszki.

• Lektury w pudełku

• Na dzisiejszych zajęciach klasa 2 po raz pierwszy stworzyła swoje ,,lektury w pudełku”. Motywem przewodnim była przeczytana przez nich książka Joanny Papuzinskiej ,,Asiunia”. Każda z prac przedstawiała wybrany przez nich fragment, który nie tylko został przepięknie przygotowany, ale również opowiedziany.

Gratulacje za pomysłowość i oryginalność wykonanych prac

• Pierwsza pomoc

• Zajęcia z pierwszej pomocy w klasie 2, 3 i 7 poprowadził dzisiaj strażak PSP pan Przemysław Rygał. Serdecznie dziękujemy na wspaniałe zajęcia, wprowadzenie teoretyczne i przeprowadzenie zajęć praktycznych z resuscytacji oraz użycia defibrylatora.

• "W zdrowym ciele zdrowy duch"

• ,,W zdrowym ciele zdrowy duch” - uczniowie klasy 2 zgłębiali dzisiaj znaczenie tej łacińskiej sentencji. Omówili zasady zdrowego odżywiania, zapoznali się z piramidą żywienia oraz samodzielnie przygotowali swoje zdrowe śniadanie starając się wykorzystać jak najwięcej warzyw i zdrowych produktów.

Jak widać uczniowie świetnie poradzili sobie z szykowaniem kanapek więc drodzy rodzice macie teraz wspaniałych pomocników do wspólnego przygotowywania posiłków

• Otwarcie "Zielonej Pracowni"

• W dniu 25.09.2024 odbyło się uroczyste otwarcie ,,Zielonej pracowni” w naszej szkole.

Pracownia ta została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zaproszeni goście mogli zapoznać się z zakupionymi środkami dydaktycznymi, sprzętem i wyposażeniem. Obejrzeli także przedstawienie o tematyce ekologicznej przygotowanej przez klasę 3, które opracowała pani Agata Musiał.

Jesteśmy pewni, że nauka przedmiotów ścisłych w nowej pracowni, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i pomocy pomoże uczniom bardziej praktycznie uczestniczyć w zajęciach.

Do obejrzenia wszystkich zdjęć zapraszamy do galerii.

• Piknik Rodzinny

• W sobotę 21 września na placu targowym i boisu szkolnym odbył sie  Piknik Rodzinny. Impreza zgromadziła liczne grono rodziców i uczniów, była więc wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej. W programie znalazły się m.in.: dmuchańce, pokazy motocykli, malowanie twarzy, przejazdy bryczką, symulator dachowania i zderzeń, zawody sportowe uczniów i rodziców. Na głodnych i spragnionych czekały ciasta, napoje, przysmaki z grilla. wata cukrowa, hot-dogi popcorn. Na pikniku nie mogło zabraknąć prezentacji talentów uczniów naszej szkoły. W programie występów pojawiły się piosenki i tańce wykonywane przez przedszkolaków oraz uczniów klas 1-6.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację naszego pikniku. Pogoda dopisała, atrakcje i stoiska gastronomiczne cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Było ciekawie, smacznie i sportowo.

• "Gminna wycieczka do Sejmu i Senatu"

• 11 września 2024 roku udaliśmy się do Sejmu i Senatu RP w Warszawie. Wyjazd zorganizowano dla uczniów biorących udział w Konkursie Wiedzy o Sejmie, który odbył się 17 kwietnia 2024 roku w Starym Kocinie pod honorowym patronatem Pani poseł Lidii Burzyńskiej. Uczniowie naszej szkoły - zdobywcy wszystkich miejsc na podium: Alan Zych (II miejsce), Julia Wyrzykowska (III miejsce) oraz absolwenci: Ksawery Kłudka (I miejsce), Oskar Ligudziński wraz z nauczycielką historii p. Ewą Soboniak zwiedzili Sejm, poznali pracę posłow, a nawet uczestniczyli w obradach Sejmu. Na zakończenie udali się do Muzeum Katyńskiego.

Ewa Soboniak

• Harmonogram dowozów i odwozów uczniów

• PRZEWOZY W DNIU 2 WRZEŚNIA

DOWÓZ:

ŁOCHYNIA 8.00

GRABOWA UL.DŁUGOSZA  8.05

GRABOWA 8.10

ODWÓZ:

ORGANIZACJA PRZEWOZÓW W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

DOWOZY:

ŁOCHYNIA 7.10

GRABOWA UL.DŁUGOSZA  7.15

GRABOWA 7.20

ODWOZY:

PONIEDZIAŁEK 15.20

WTOREK 15.20

ŚRODA 15.20

CZWARTEK 14.30

PIĄTEK 15.20

W załączniku znajduje się zgoda, którą należy wypełnić i dostarczyć do sekretariatu.