• "W zdrowym ciele zdrowy duch"

• ,,W zdrowym ciele zdrowy duch” - uczniowie klasy 2 zgłębiali dzisiaj znaczenie tej łacińskiej sentencji. Omówili zasady zdrowego odżywiania, zapoznali się z piramidą żywienia oraz samodzielnie przygotowali swoje zdrowe śniadanie starając się wykorzystać jak najwięcej warzyw i zdrowych produktów.

Jak widać uczniowie świetnie poradzili sobie z szykowaniem kanapek więc drodzy rodzice macie teraz wspaniałych pomocników do wspólnego przygotowywania posiłków

• Otwarcie "Zielonej Pracowni"

• W dniu 25.09.2024 odbyło się uroczyste otwarcie ,,Zielonej pracowni” w naszej szkole.

Pracownia ta została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zaproszeni goście mogli zapoznać się z zakupionymi środkami dydaktycznymi, sprzętem i wyposażeniem. Obejrzeli także przedstawienie o tematyce ekologicznej przygotowanej przez klasę 3, które opracowała pani Agata Musiał.

Jesteśmy pewni, że nauka przedmiotów ścisłych w nowej pracowni, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i pomocy pomoże uczniom bardziej praktycznie uczestniczyć w zajęciach.

Do obejrzenia wszystkich zdjęć zapraszamy do galerii.

• Piknik Rodzinny

• W sobotę 21 września na placu targowym i boisu szkolnym odbył sie  Piknik Rodzinny. Impreza zgromadziła liczne grono rodziców i uczniów, była więc wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej. W programie znalazły się m.in.: dmuchańce, pokazy motocykli, malowanie twarzy, przejazdy bryczką, symulator dachowania i zderzeń, zawody sportowe uczniów i rodziców. Na głodnych i spragnionych czekały ciasta, napoje, przysmaki z grilla. wata cukrowa, hot-dogi popcorn. Na pikniku nie mogło zabraknąć prezentacji talentów uczniów naszej szkoły. W programie występów pojawiły się piosenki i tańce wykonywane przez przedszkolaków oraz uczniów klas 1-6.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację naszego pikniku. Pogoda dopisała, atrakcje i stoiska gastronomiczne cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Było ciekawie, smacznie i sportowo.

• "Gminna wycieczka do Sejmu i Senatu"

• 11 września 2024 roku udaliśmy się do Sejmu i Senatu RP w Warszawie. Wyjazd zorganizowano dla uczniów biorących udział w Konkursie Wiedzy o Sejmie, który odbył się 17 kwietnia 2024 roku w Starym Kocinie pod honorowym patronatem Pani poseł Lidii Burzyńskiej. Uczniowie naszej szkoły - zdobywcy wszystkich miejsc na podium: Alan Zych (II miejsce), Julia Wyrzykowska (III miejsce) oraz absolwenci: Ksawery Kłudka (I miejsce), Oskar Ligudziński wraz z nauczycielką historii p. Ewą Soboniak zwiedzili Sejm, poznali pracę posłow, a nawet uczestniczyli w obradach Sejmu. Na zakończenie udali się do Muzeum Katyńskiego.

Ewa Soboniak